O MNE

Fotograf, ale tiež manžel, otec a srdcom záchranár.

Ahoj, volám sa Martin Babinský a tu Vám vyrozprávam svoj príbeh.

Ahoj, volám sa Martin Babinský a tu Vám vyrozprávam svoj príbeh.

Môj príbeh začína ako útek. Útek od stresujúcej práce, ktorú som robil.
Zdravotnícky Záchranár je nádherná práca, alebo poslanie. Prinášalo to však smutné príbehy ľudí, ktorý sa ocitali v tiesni a potrebovali pomoc. Vtedy som si kúpil svoj prvý fotoaparát a po práci som utiekol na rôzne miesta v kraji a zachytával spontánnosť a kľud prírody. Moja myseľ sa skutočne oslobodila a ja som cítil len vietor na tvári, cítil vôňu lesa, či lúk a načúval štebotaniu vtákov, alebo žblnkotaniu potôčika.
Bolo to skutočne oslobodzujúce pozerať sa na svet cez hľadáčik fotoaparátu a vytvárať obrázky, ktoré mali pre mňa veľkú hodnotu.
Časom do môjho života prišla manželka a deti a toto obdobie bolo tak krásne, že to jednoducho nemohlo ostať bez toho, aby som fotil. Je to niečo úplne iné a zachytávať všetky tie emócie a okamihy vlastnej rodiny mi skutočne robilo radosť a posunulo ma to tam, kde som dnes.
Pochopil som, že rovnako ako byť manžel a otec, chcem byť aj fotograf.
Fotiť ľudí, ich príbehy, emócie a momenty z ich života.
Je to niečo, čo ma napĺňa a v čom chcem zanechať stopu v živote. Mojom, ale aj Vašom.

Ocenenia

Nie som človek, ktorý je súťaživý. Fotím hlavne pre ľudí, preto, aby som tešil ich. Cez to všetko som ale rád, keď sa občas nejaké to ocenenie podarí získať.

Ľudia, ich reálne skúsenosti, dojmy a skutočné slová

Haike

Haike

Mám rada fotky je to pre mna niečo ako vôňa nedeľnej polievku u babky. Akonáhle ju zacítim spája sa mi s ňou neskutočne veľa krásnych a pozitívnych pocitov. Tak to mám aj s fotkami. Rada si ich pozerám a ešte radšej cítim tie pocity, spomienky ktoré vo mne evokuju. Fotky od Martina presne také sú. Nie je to len o tom že tam vyzerame pekne a sme na krásnom mieste, ale je tam omnho viac. Martin zachytil presne to co k sebe cítime, ako sa na seba pozeráme. Napriek tomu že sa obaja neradi fotíme a je to pre nas neprirodzene, dokazal navodit takú atmošku, že sme sa citili sami sebou. Martin nam ukryl do tých fotiek vôňu nedeľnej polievky :)

Mária & Adam

Mária & Adam

Maťko ahoj, každy večer si vravím že ti musím napísať odozvu a akosi som to odkladala, ale fotky sme pozreli hneď, zaspomínali sme si pri svadobnom vínku a fotky sú úzasné ❤️ úplne zachytávajú okamihy, ktoré boli v ten deň podstatné, ale aj tie, ako by som to nazvala ,,zákulisné”, zábavnejšie a pri pozeraní sme si len vraveli aha, toto a hento a tento tamto.. sú to len 2 mesiace a ja som už veľa veci upustila z hlavy a takto si nám to zväčnil a pripomeniem si všetko z tohoto nášho dňa ☺️ A Benátky, nemám naozaj slov. Je zachytená atmosféra, láska, vášeň, taliansko-benátsky lifestyle, nechcem už toľko chváliť ale inak sa nedá.Nato že ani ja ani Adam nemá rád foťák a kameru a necitíme sa v tom ideálne, pri tebe to bolo úplne super, človek sa to snažil upustiť z hlavy a aj z dvoch nemodelov si spravil krásne portréty. A to hlavne preto, že nešlo o kontrétne dve postavy, ale naozaj vieš zachytiť puto a lásku čo je medzi nimi. Moc moc ďakujem❤️❤️❤️

Elenka & Eliáš

Elenka & Eliáš

Ahoj. Fotky sme si už pozreli, dokonca niekoľkokrát a sú nádherné. Veľmi sa nám páči ich rôznorodosť. Sú originálne a plné emócií. Nad niektorými sme len otvárali ústa od úžasu a hovorili: wau, to sa mu ako podarilo? a iné sú zase tak perfektne vtipné, že sme sa miestami nemohli prestať smiať. Všetci nám hovorili, že si ťa ani nevšimli v niektorých situáciách a je naozaj super mať to takto zachytené. A nielenže sú pekné, ale sú aj veľmi cenné, lebo nie každý deň rodičia objímajú svoje deti, nie každý deň tancujeme so svojími starými rodičmi, nie každý deň si so súrodencami ukazujeme to ako veľmi sa máme radi, a aj vďaka tebe máme takúto pamiatku na Deň, ktorý nás spojil. Ďakujeme ❤️

Pár ďaších recenzií z google

Dominika:
Martin bol pre mňa vždy čislo 1.! Vždy som snívala o tom, že on bude ten, kto bude fotiť moju svadbu, keď sa budem vydávať. A tak sa aj stalo :)
Jeho tvorba je pre mňa výnimočná, takže hneď ako prišli zásnuby som ukázala Martinovu tvorbu môjmu vtedy snúbencovi a ten hneď súhlasil.
Sme nadmieru spokojní, vďaka Martinovi máme naše spomienky dokonale uchované v podobe jedinečných fotiek. Je veľmi šikovný, priateľský, zábavný, ústretový, vo všetkom nám vyhovel.
Takže neváhajte a bookujte! Nebudete ľutovať.
100 000/10

Katka:
Top fotograf!!! Úžasne fotky, super atmosféra počas fotenia. Čo neľutujeme, že sme svadobné portréty fotili v iný deň, užili sme si menší trip do Chorvátska a z fotiek sme boli nadšení :) Určite Martina odporúčame všetkými desiatimi!

Evka:
Maťko bol pre náš veľký Deň tá najsprávnejšia voľba nielen ako fotograf ale aj ako človek s veľkým charakterom. Veľmi ochotný zachytiť najkrajšie okamihy hneď od skorého rana a s úsmevom do noci sa venovať svojej práci. Vie navodiť pri fotení tu najlepšiu atmosféru pre tie najlepšie zábery. Všetkými desiatimi ho odporúčame a aj celá rodina, ktorej sa jeho praca /fotky páčili. O rýchlosti dodania ani nehovorím TOP! Na svadbe dokáže zachytiť tie najdôležitejšie okamihy, emócie, nevypovedané slová.
Z celého srdca ďakujeme a odporúčame.
(Ps… aj z nepoužiteľnej neveesty ako som bola ja vedel urobiť zázračne fotky)

Timea:
Martin je fotograf, ktorý nefotí len ľudí.. novomanželov.. Martin fotí dokonale okamihy spolu s emóciami ktoré vie precítiť aj človek ktorý daný moment nezažil, svadobné fotky od neho majú neobyčajnú energiu. Martin je Človek veľmi milý, priateľský a dobrosrdečný, sme nesmierne radi že sme ho mohli mať na našej svadbe

Miška:
Veľmi šikovný fotograf, vďaka ktorému máme nezabudnuteľné spomienky na celý život. Fotky sú perfektné, normálne sme stratili reč, Martin presiahol všetky naše očakávania. Vidieť, že je to človek na správnom mieste a práca ho neskutočne baví a napĺňa.
Určite odporúčame všetkým, boli sme až nad mieru spokojný zo samotnými fotkami aj samotným prístupom k nám. Ďakujeme

Eliška:
Tento pán je PÁN FOTOGRAF, ktorý vie čo robí a robí to skvelo ! Martinovu prácu som sledovala dlho a presne som vedela prečo chcem, aby našu svadbu zvečnil on. Jeho fotky nie je len vidno, tie fotky dokážete cítiť. Okrem jeho skvelej práce sa pri fotení stretnete s úžasným prístupom. Ak si niekto myslíte, že sa hanbíte, tak pri Martinovi za 5 sekúnd zabudnete, že vás fotí.. takže žiadne strojené, umelé fotky nečakajte. Martin zachytí všetky krásne momenty. Všetko krásne, čo k tomu patrí. Je to veľký profesionál, ba dokonca ešte niečo navyše..je veľmi milý, pristeľský, ochotný a vtipný.. presne toto je fotograf, ktorého na svojej svadbe chcete.
Martin, ešte raz veľké ĎAKUJEME !

babinsky.martin@gmail.com // lovestories // destination wedding & elopement photographer