Niečo o mne

“Sila vytrvať napriek všetkému, sila nepoddať sa – to je vlastnosť víťaza.” – W. Davis

“Sila vytrvať napriek všetkému, sila nepoddať sa – to je vlastnosť víťaza.” – W. Davis

Volám sa Martin Babinský. Narodil som sa 12.02.1986 a už ako malý chlapec som mal túžbu v dvoch veciach. Pomáhať a tvoriť.
Moje motto je, že nie je dôležité, dať si malé ciele a postupne ich napĺňať. Mám veľké ciele a pri postupnom približovaní sa k ním tie malé zoberiem so sebou.
Od roku 2006 je mojím hlavným zamestnaním a naplnením ZÁCHRANNÁ SLUŽBA. Popri tom som však stále túžil tvoriť… Kúpil som si prvý fotoaparát a skrz neho som mal možnosť nazrieť do minulosti.
Fotil som ako každý začínajúci fotograf krajinky, no neskôr som zistil, že som limitovaný a tak som sa začal venovať portrétom. Portrétna fotografia je však sud nevyčerpateľných možnotí. Každý človek je iný, má iné emôcie, inú mimiku, iné oči-inú dušu. Zistil som že je to to, čo ma napĺňa a ruka v ruke ma začali ľudia viac a viac oslovovať, aby som fotil ich deti, ich rodiny, ich svadby. Ako mi raz napísala jedna spokojná klientka „Fotograf je človek, ktorého často nepoznáte a v „deň D“ je s vami po partnerovi najčastejšie. Preto je podľa mňa dôležité, aby to bol človek, ktorý vie byť prirodzene milý, nápomocný v každom ohľade, nápaditý kvôli zaujímavosti fotiek, decentný voči súkromiu, vnímavý voči emóciám, ústretový voči rozmarom nevesty, pozorný a akčný.“

Verím preto, že robím svoju prácu fotografa najlepšie ako viem a spolu s Vami tak dokážem byť súčasťou Vašich spomienok prostredníctvom môjho fotoaparátu.
Fotografia je okno do minulosti.